exkurze

All posts tagged exkurze

V pondělí 8. 4. 2013 jsem se zúčastnil exkurze do Centra dopravního výzkumu v Brně. Akce byla pořádána v rámci projektu Popularizace výsledků dopravního výzkumu [více zde]. Exkurze to byla zajímavá, na úvod byla série teoretických přednášek, poté jsme se po rautu přesunuli do laboratoří v Tišnově.

Následující fotografie je z odborné exkurze do železniční stanice Olbramovice na 4. železničním tranzitním koridoru (mezi stanicemi Benešov u Prahy – Tábor). Ve stanici jsme viděli výstavbu jižního (votického) zhlaví a navštívili jsme i Zahradnický tunel včetně únikové šachty. Po návratu z tunelu na nás čekal bonbónek v podobě práce stroje Valditera TLP 550, kterým byla pokládána výhybka právě na votickém zhlaví. Za exkurzi bych chtěl poděkovat Ing. Filipu Ševčíkovi.

 

Autorem této fotogalerie je Michal Šobr. Fotografie mohou být použity pouze s vědomím autora!

 

Fotogalerie z odborné exkurze tematicky zaměřené na podzemní stavby. Na fotkách můžete vidět areál výukového centra URC Josef, které provozuje FAST ČVUT. Dále galerie obsahuje fotky ze stavby stanice Červený vrch. Na této stavbě jsme viděli odstavený TBM štít a ražbu stanice pomocí NRTM. Na závěr proběhla návštěva letenských portálů tunelového komplexu Blanka. Tato stavba je po stavební stránce téměř hotová, nicméně i tato exkurze byla velice zajímavá. Touto cestou bych chtěl poděkovat Ing. Aleši Šmejdovi, Ph.D. za zajištění velice pěkné a po stránce osvědčení teorie v praxi i užitečné exkurzi.

 

Autorem této fotogalerie je Michal Šobr. Fotografie mohou být použity pouze s vědomím autora!

 

Autorem této fotogalerie je Erik Lajžner. Fotografie mohou být použity pouze s vědomím autora! Děkuji Erikovi za souhlas se zveřejněním jeho fotografií.